DUYURULAR
APA PsycNET deneme erişimi
07.04.2017

Değerli Kullanıcılarımız,

 

American Psychological Association(APA) firmasi tarafından sunulan PsycARTICLES, PsycBOOKS, PsycINFO ve PsycTHERAPY® (Psikoterapi videoları)  veri tabanları APA PsycNET® platformundan 6 Mayıs tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Erisim adresi :  http://psycnet.apa.org

 

APA PsycARTICLES

 

American Psychological Association(APA), Canadian Psychological Association ve Hogrefe Publishing Group yayınevleri tarafından yayınlanan, 110’un üzerinde tam metin, hakemli dergiyi içermektedir. Davranış Bilimleri alanında tanınmış akademisyen ve bilim adamlarından en önde gelen bilimsel dergi koleksiyonları içinden sağlanan araştırma kaynağıdır.

PsycBOOKS®

·        APA (1100) & diğer yayınevlerinden (3173) toplam 4.300’ün üzerinde tam metin akademik & klasik kitap

·        1620- günümüze güncel ve tarihi kitaplar

·        PsycBOOKS; klasik kitaplar, davranış bilimleri referans materyalleri, güncel araştırmalar ile ilgili temel kitaplar

 

PsycINFO®   (Özet – indeks kayıtlar)  

1800’lerden günümüze 4 milyondan fazla bulgu kaydı içermektedir. Psikoloji ve davranış bilimleri alanlarında  önde gelen araştırma kaynaklarındandır. 

PsycTHERAPY® (Psikoterapi videoları)

Psikoterapi videoları veritabanı PsycTHERAPHY, öğrenciler, eğitmenler ve pratisyenlerin, kanıtlanmış yaklaşımlara ve terapi seanslarında karşılaşılan engellere birinci elden tanık olmalarını sağlar.Dinamik bir öğretme ve öğrenme aracı olarak PsycTHERAPY, tanınmış terapistler ile bireyler, çiftler, ailelerin filme alınmış etkileşimlerini içeren zengin bir çeşitlilik sunmaktadır. Videolar, kullanıcıların, usta pratisyenler tarafından pratiğe dökülen, duygu-odaklı terapi, bilişsel davranış terapisi, psikodinamik terapi gibi psikoterapi tekniklerini/yaklaşımlarını gözlemlemelerine imkan tanımaktadır. 

 

Bilginize sunarız.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

 

 

 

>> Tüm Duyurular