DUYURULAR
Blacklist ve Whitelist Dergi Listesi Cabells Veri Tabanı Deneme Erişimi
17.10.2019

Değerli Kullanıcılarımız,

Cabells dergi keşif veri tabanı  31 Ekim 2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Erişim adresi:  https://www2.cabells.com/

 

Cabells, Makale göndermek için dergi seçme konusunda yardımcı olacak iki veritabanı sunar; 

Journal Blacklist: Hızla artan predatory – yağmacı dergiler araştırmacıların kaliteli bilimsel dergilere erişimini ve oralarda yayın yapmalarını zorlaştırmaktadır. Journal Blacklist yağmacı, aldatıcı ve sahte dergilerin taranabilir tek veritabanıdır. Uzmanlar 65’den fazla göstergeye göre olası istismarcı ve yalancı uygulamaları belirler ve analiz ederler. Her bir kayıt, derginin gerçek bilgilerini ve değerlendirmede ortaya çıkan her bir hatalı davranışı ayrıntılı olarak rapor eder. 12.000'den fazla her konuda yağmacı dergi listelenmektedir. 

Journal Whitelist: Doğrulanmış ve saygın akademik dergiler hakkında kritik bilgiler içeren, taranabilir bir veritabanıdır. 18 disiplinde 11.000’den fazla akademik derginin verilerini içerir. Bu ürün akademi için dergiler hakkında bir merkez ve dergi kalitesi için bir standart olarak hizmet eder.

Konu kapsamı: Accounting, economics and finance, management, marketing, educational curriculum and methods, education psychology and administration, educational technology and library science, psychology and psychiatry, computer science and business information systems, health administration, nursing, mathematics, astronomy, biological science, chemistry, geology, oceanography, physics. Özellikle tıp, diş hekimliği, eczacılık ve bazı mühendislik alanları kapsam dışıdır.

 

Yardımcı doküman sayfaları:  https://blog.cabells.com/resources/  

 

 

Bilginize sunarız.

 

 

>> Tüm Duyurular