DUYURULAR
Bloomsbury Veri Tabanları Deneme Erişimi
27.04.2020

Değerli Kullanıcılarımız,

Aşağıdaki Bloomsbury kaynaklarI 31 Mayıs 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
 
 
•    Theology & Religion Online erişim adresi : https://www.theologyandreligiononline.com/


Konu: İlahiyat, İncil Araştırmaları ve Dini Araştırmalar alanında araştırma, eğitim ve öğretim için bir kaynak sunar.

 
    Arcadian Library Online Europe and the Ottoman World: https://www.arcadianlibraryonline.com/europe-and-the-ottoman-world-diplomacy-and-international-relations


Konu: Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler ?belgeleri ve Osmanlı İmparatorluğu arasındaki karmaşık ve gelişen etkileşimleri inceler. Olağanüstü kronolojik ve coğrafi kapsamdaki yazışmalar, antlaşmalar, seyahat hesapları ve basılı kitaplardan oluşan koleksiyon, Osmanlı İmparatorluğu'nu inceleyen araştırmacılara  bir katkı sağlamaktadır.
Koleksiyonda? diplomatik misyonlar?,?ticari ilişkiler?,?Osmanlı devlet yapıları?,?askeri ve donanma tarihi?,?Osmanlı yayılmacılığı?,?korsanlık?ve?yöneticiler hakkında önemli metinler yer almaktadir?.


     Arcadian Library Online History of Science and Medicine: https://www.arcadianlibraryonline.com/history-of-science-and-medicine


Konu: 8.yy İslam dünyasında geniş bir bilimsel hareketin başlamasına tanık oldu. Astronomi, kimya, doğa tarihi, matematik ve tıp gibi her alanda muazzam ilerlemeler kaydedildi ve Yunan, Süryani, Pehlevi ve Sanskritçe'den felsefi ve bilimsel çalışmaları Arapçaya çevirmek için bilimsel çabalar yapıldı. Bu dönemin eserleri, Ortaçağ ve Rönesans'ın sonlarında ve 15. 16. Ve 17. Yüzyılların en büyük Avrupalı fizikçileri tarafından modern teknolojinin temelini oluşturan matematiksel yeniliklere kadar kullanılacak yeni astronomik tablolardan büyük bir seyirci buldu.
Koleksiyon nadir ve önemli incabula, el yazmaları ve tarım, astronomi, kimya, matematik, tıp, farmakoloji, felsefe, fizik ve cerrahi ile ilgili erken basılı kitaplar içerir.

 
•    Churchill Archive : http://www.churchillarchive.com/
Winston S. Churchill’in kişisel yazışmalarından krallar, cumhurbaşkanları, politikacılar ve askeri liderlerle yaptığı resmi görüşmelere kadar 1874 ve 1965 arasında üretilen 800.000'den fazla orijinal belge içerir.
 

 

Bilginize sunarız.
 

>> Tüm Duyurular