DUYURULAR
Deneme Erişimi: PressReader günlük Gazete/Dergi veri tabanı
03.10.2017

Değerli Kullanıcılarımız,

 

PressReader günlük gazete/dergi veritabanı  10 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

ERISIM:

Erişim adresi (PressReader): http://www.pressreader.com/

 

Not: Sol üst köşede bulunan ikon ile tüm kaynaklara erişebilirsiniz veya sağ üst köşede bulunan arama kutucuğundan istediğiniz arama kelimesi ile tüm gazeteler içinde arama yapabilirsiniz.

 

Hakkında:

Her gün 120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7,000’in üzerinde günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orijinal  baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz  güncel bir kaynaktır.

PressReaderda, Gazeteler 90 günlük geriye dönük arşivi ile beraber sunulur.

 

·     Sayfalar tam resimli ve baskılı normal gazete formatında yayımlanmaktadır. Basılı gazete sayfalarını çevirdiğiniz gibi elektronik olarak da normal gazetenizi okuyabilirsiniz.

·     120 ülkede  ve 60 ayrı dilde yayımlanan gazetelerin hepsine bir yerden erişim imkanı sunmaktadır.

·     90 günlük arşivi sayesinde okuyucular istediği bir konunun son 90 günlük gelişimini araştırıp inceleyebilir.

·     Kullanıcılara keşfetme imkanı sağlamakta, uluslararası öğrencileri kendi gazete ve dergileri ile buluşturmakta ve kültür şokunu engellemektedir.

·     Gazeteler basıma çıkar çıkmaz PressReader'da görüntülenmektedir. Bu sayede günlük gazetelere anında erişim imkanı sunar.

·     Birden fazla dilde görüntülenebilen arayüz, makalenin başka dillere çevirisi ve sesli dinlenme imkanı sağlamaktadır.

·     İlgilendiğiniz haber için RSS FEED düzenleyebilir, makaleyi paylaşabilir hatta uluslararası sosyal ağ sitelerinde fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

·     PressReader aplikasyon aracılığı ile gazete ve magazinlere erişim imkanı bulunmaktadır. PressReader aplikasyonu Apple, Blackberry, Windows 8 ve Android cihazlar icin mevcuttur.

 

*PressReader veri tabanını Mobil Cihazınız üzerinden kurum dışında da kullanabilirsiniz.

 

Bilginize sunarız.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

 

>> Tüm Duyurular