DUYURULAR
Deneme Erişimi: The Institution of Engineering&Technology (IET)
06.10.2017

Değerli Kullanıcılarımız,

 

The Institution of Engineering & Technology (IET) (Mühendislik ve Teknoloji Enstitüsü) mühendislik veritabanları 31 Aralık  2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

IET, özellikle Fizik, Otomasyon, Mekanik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Telekomünikasyon, Radar&Sonar&Navigasyon Teknolojileri ve Robotik gibi konu alanlarında faaliyet gösteren akademisyenler, araştırmacılar ve öğrencilere yönelik geniş bir içerik yelpazesi sunmaktadır.

  

IET aracılığı ile deneme erişiminize açılmış olan elektronik kaynaklar ve erişim linkleri:

 

  • IET DIGITAL LIBRARY (IET Dijital Kütüphanesi): IET dergilerinden 190.000 'den fazla teknik belge ve 500'den fazla kitaptan oluşmaktadır. Dergiler, konferans prosedürleri ve 500’den fazla kitap içermektedir. İçerik konuları; fizik, otomasyon, mekanik, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, enerji mühendisliği, telekomünikasyon, radar & solar & navigasyon teknolojileri, robotic, vb.

Erişim Linki: http://digital-library.theiet.org    

 

  • INSPEC: IET'in bilimsel uzmanları tarafından indekslenen 17 milyondan fazla kayıt içeren  fizik ve mühendislik araştırması kaynağıdır.

Erişim Linki: https://inspecdirect-service.theiet.org

 

  • IET.tv: Teknik konferanslar, belgeseller ve topikal tartışmalar da dahil olmak üzere 9.000'den fazla temel mühendislik ve teknoloji konulu videoya erişim.

10 teknoloji kanalında çeşitli etkinlikler, konferanslar, röportajlar, ürün tanıtımları, seminerler gösterime sunulmaktadır.

Erişim Linki: https://tv.theiet.org/

 

 

Bilgilerinize sunarız.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

 

>> Tüm Duyurular