DUYURULAR
Gale Reference Complete deneme erişimi
27.02.2018

Gale Reference Complete  veri tabanı 23 Mart 2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

GALE REFERENCE COMPLETE

 

4 ana koleksiyon altında bir araya getirilmiş koleksiyonlar topluluğudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz bir koleksiyondur. Veri tabanı içerisinde; dergi, referans kaynakları, arşiv belgeleri, ansiklopediler ve edebi kaynaklar erişime açılmıştır.

 Erişim adresi:    http://www.galepages.com/yiltech

 

  • Academic OneFile + General OneFile +   InfoTrac Newsstand: Fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur. 28.000 dergide 80.000.000 makale, haber, videoyu erişime sunmaktadır.

Erisim adresi: http://go.galegroup.com/ps/i.do?p=GPS&sw=w&u=yiltech&v=2.1&pg=BasicSearch&it=static

Kullanıcı Kılavuzu: http://solutions.cengage.com/gale-training/video/infotrac/

 

  • Gale Virtual Reference Library e-books: Tüm disiplinlerde 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Öğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Türkçe arayüz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atıf araçları ve daha bircok özelliği ile kullanıcı dostu kitap platformudur.

Erişim adresi: http://infotrac.galegroup.com/itweb/yiltech?db=GVRL-0

Kullanıcı Kılavuzu : http://solutions.cengage.com/gale-training/video/gvrl/

 

  • Gale Literary Sources: 8 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla eleştiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalara destek sağlayacak veri tabanları serisidir.

Erişim adresi: http://infotrac.galegroup.com/itweb/yiltech?db=GLS

Kullanıcı Kılavuzu:  http://solutions.cengage.com/gale-training/video/literature-resource/

 

  • Archives Unbound: Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır. Özellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K.Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

Erişim adresi: http://infotrac.galegroup.com/itweb/yiltech?db=GDC

Kullanıcı Kılavuzu http://solutions.cengage.com/gale-training/video/archives-unbound/

 

Bilginize sunarız.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

 

 

>> Tüm Duyurular