DUYURULAR
Gale veri tabanları deneme erişimi
17.09.2018

Değerli Kullanıcılarımız,

 

Aşağıda belirtilen veri tabanları 02.11.2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

 

Gale Reference Complete:  4 ana koleksiyon altında bir araya getirilmis koleksiyonlar topluluğudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete; tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz bir koleksiyondur.

Erisim Adresi: http://www.galepages.com/yiltech

 

Archives Unbound : Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır. Ozellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

 

Erisim adresi: http://infotrac.galegroup.com/itweb/yiltech?db=GDC

Kullanıcı Kılavuzu: http://solutions.cengage.com/gale-training/video/archives-unbound/

 

Academic OneFile + General OneFile +   InfoTrac Newsstand: Fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur. 28.000 dergide 80.000.000 makale, haber, videoyu erişime sunmaktadır.

Erisim adresi: http://go.galegroup.com/ps/i.do?p=GPS&sw=w&u=yiltech&v=2.1&pg=BasicSearch&it=static

Kullanıcı Kılavuzu: http://solutions.cengage.com/gale-training/video/infotrac/

 

Gale Virtual Reference Library e-book :Tüm disiplinlerde ihtiyaclarınızı karsılayacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Öğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Türkçe arayüz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif aracları ve daha birçok özelliği ile kullanıcı dostu kitap platformudur.

Erisim adresi: http://infotrac.galegroup.com/itweb/yiltech?db=GVRL-0

Kullanıcı Kılavuzu : http://solutions.cengage.com/gale-training/video/gvrl/

 

Gale Literary Sources: 8 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla eleştiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.

Erisim adresi: http://infotrac.galegroup.com/itweb/yiltech?db=GLS

Kullanıcı Kılavuzu :  http://solutions.cengage.com/gale-training/video/literature-resource/

 

 

Bilginize sunarız.

 

>> Tüm Duyurular