DUYURULAR
Pathway Studio veri tabanı deneme erişimi
18.05.2017

Pathway Studio veri tabanı 31 Mayıs 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Erişim adresleri*:

Pathway Studio Web with the Plant: https://product.pathwaystudio.com/plant

Pathway Studio Web with the mammalian, ChemEffect, and DiseaseFx: https://product.pathwaystudio.com/mammalcedfx

 

* Veri tabanlarına giriş için, web sayfasında username ve password’ün istediği kısmın altında bulunan 'Register' butonu üzerinden kayıt oluşturulması gerekmektedir. Daha önceden herhangi bir Elsevier veri tabanına kayıt yapılıp kullanıcı adı ve şifre alındıysa (ScienceDirect, Scopus,vs.) aynı kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılabilir.

 

Hakkında:

Pathway Studio : Moleküler Biyoloji ve Genetik Analiz Aracı

 

-   Bilimsel literatürde yayınlanan bilgilere dayanarak araştırmacıların karmaşık biyolojik süreçleri ve hastalık mekanizmalarını anlamalarına yardımcı olan bir yazılım karar destek aracıdır.

-   Araştırmacılar tarafından araştırma konularına (Target Discovery, Biomarker Discovery, Drug Repurposing, Biological Pathways, Gene Expression, Mirna Effect, Genomics, Proteomics, Metabolomics, Variants, Patient stratification, Molecul Relationships) ait verileri bilgi bankası içerisinde tarayıp, analitik ve görselleştirme araçları ile işleyerek pathwayler halinde sunar.

-  Bu alandaki en geniş ve güvenilir içeriğe sahip çalışma aracıdır (Elsevier ve diğer İlgili yayınevlerine ait dergilerden gelen yaklaşık 3,8 M tam metin makale, 24M’a yakın özet, 1300 adet konunun uzmanları tarafından incelenip onaylanmış).

 

 

Bilginize sunarız.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

 

 

>> Tüm Duyurular