DUYURULAR
Proquest veri tabanları deneme erişimi
11.05.2018

Değerli Kullanıcılarımız,

 

Aşağıda belirtilen Proquest veri tabanları, 06 Haziran tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Erişim adresi: https://trials.proquest.com/trials/trialSummary.action view=subject&trialBean.token=ZHB6L8Z9C09J29VJ5SR4

 

Fen Bilimleri Alanında;

 

PROQUEST TECHNOLOGY COLLECTION: Tüm mühendislik disiplinleri ile havacılık, uzay bilimi, haberleşme, bilgisayar, elektronik, laserler, telekomünikasyon ve bilgi teknolojisi alanındaki araştırmacılara yönelik tam metin kaynak içeriği sağlamaktadır. Aynı zamanda, dünya çapındaki askeri literatüre ilişkin tam metin yayınları da içermektedir.

 

PROQUEST SciTech COLLECTION: Mühendislik, teknoloji ve doğal bilimler üzerine spesifikleşmiş birçok veri tabanının kombinasyonu ile oluşturulmuştur.

 

 

Sosyal ve Beşeri Bilimler Alanında;

PERIODICALS ARCHIVE ONLINE: Tarım, eski uygarlıklar, antropoloji/etnoloji, uygulamalı sanatlar, arkeoloji, mimarlık, alan çalışmaları – Afrika/Asya/Ortadoğu/Avrupa/Avusturalya, işletme, ekonomi, eğitim, tarih, Yahudi çalışmaları, hukuk, dil, edebiyat, yerel yönetimler, kadın çalışmaları ve sosyoloji gibi sosyal ve beşeri bilimler alanında tam metin kaynak sağlamaktadır.

 

PROQUEST HOUSE OF COMMONS PARLIAMENTARY PAPERS: Araştırmacıların tarihsel ve modern olaylar üzerindeki İngiliz bakış açısını keşfetmeleri için üç yüz yılık yetkili ve geniş devlet dokümanları arşivine erişim sağlamaktadır.

 

PROQUEST HISTORICAL NEWSPAPER: Ön sayfa, başlıklar, sınıflandırılmış reklamlar, evlilik ve ölüm ilanları, karikatürler, röportaj, sergi reklamları, başmakaleler, doğum haberleri, fotoğraflar ve daha bir çok makale türünü kombine ederek bugünün araştırmacılarına yardımcı olur. 1974’den günümüze yayınlanmış uluslararası gazeteleri, siyah gazeteleri ve Amerikan Yahudi gazetelerini kapsamaktadır.

 

Documents on British Policy Overseas: İngiltere'nin dış politika talimatları, mektuplar ve notlar, iş raporları ve daha fazlası dahil olmak üzere uluslararası ilişkilerle ilgili on binlerce ABD hükümet belgesini içermektedir. Bu birincil kaynak materyaller  Britain’s Foreign and Commonwealth Office (FCO) resmi tarihçileri tarafından seçilmiştir.

 

 

 

Bilginize sunarız.

 

 

>> Tüm Duyurular