DUYURULAR
Routledge konu veri tabanları deneme erişimi
29.11.2016

Değerli Kullanıcılarımız,

 

Aşağıda listesi bulunan Routledge konu veritabanları 30 Aralık 2016 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.  

 

Routledge Encyclopedia of Modernism - https://www.rem.routledge.com

Routledge Performance Archive - http://www.routledgeperformancearchive.com

Routledge Encyclopedia of Philosophy Online - http://www.rep.routledge.com

 

Hakkında:

Routledge Performance Archive; Digital Theatre ile ortaklaşa üretilen, geçmişten günümüze sanatçıların görsel-işitsel malzemelerine eşsiz bir erişim sağlayan, sürekli gelişen bir kaynaktır. Bu çığır açan ve sürekli büyüyen çevrimiçi koleksiyon aşağıdaki konu başlıklarında yer alan önemli kaynakları sağlar. Konular şunları içerir: Oyunculuk ve Aktörlük Eğitimi, Komedi, Dans, Form ve Tür, Performans Sanatı / Canlı Sanat ve Performans, Siyasal Tiyatro ve Performans, Popüler Tiyatro ve Performans, Tiyatro Yapımı ve Süreçler.

 

The Routledge Encyclopedia of Philosophy Online (REP Online), Taylor and Francis’in bilim insanlarına ve kütüphanelere Felsefe alanında sunmuş olduğu bir veri tabanıdır. 

REP Online; anlaşılır biçimde düzenlenmiş olan antik çağlardan günümüze kadar yaklaşık 160 ülkeden 25.000'den fazla çapraz referans tema, kavram ve filozof bilgisi içerir. Temel alanı felsefe olan REP Online disiplinler arası yaklaşımı ile siyaset, psikoloji, ekonomi, antropoloji, matematik, ,bilim, metafizik, din, dil, edebiyat gibi birçok alanda da temel bir referans kaynağı olarak hizmet eder.

The Routledge Encyclopedia of Philosophy Online, araştırmacılara sunmuş olduğu Terimler Sözlüğü ile felsefe, felsefi mantık ve matematik felsefesi gibi konularda terim anlamlarını da sağlamaktadır.

 

Routledge Encyclopedia of Modernism;  Modernist dönem hakkında edebiyat, mimari, görsel sanatlar, müzik, dans, tiyatro, film ve entelektüel akımlar olmak üzere sekiz ana konuyu kapsayan 1.000'in üzerinde makale ve 100'den fazla görsel ile disiplinler arası  içeriğe sahiptir. 

 

Bilginize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

 

 

>> Tüm Duyurular