Staj Başvurusu

Y.T.Ü. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığında Staj yapmak isteyen Bilgi Belge Yönetimi (BBY) Bölümü Öğrencilerinin Dikkatine:

 

 

Staj Başvuruları her yıl 1-28 Şubat tarihleri arasında kabul edilmektedir. Yapılan başvurular Mart Ayının ilk haftasında değerlendirilir ve ikinci haftasında bütün adaylara olumlu veya olumsuz bilgilendirmeler e-posta ile sağlanır.

 

Y.T.Ü. Kütüphanesi’nde staj yapmak isteyen BBY öğrencilerinin bu tarihleri dikkate almaları rica olunur. Başvuru sahiplerinin akutlu@yildiz.edu.tr  adresine CV’ lerini göndermeleri gerekmektedir.

 

Staj dönemine maksimum 10 öğrenci kabul edilir. Staj için kabul edilen öğrenciler Y.T.Ü. öğrenci yemekhanesinden öğrenci ücreti ödeyerek yararlanabilirler.

 

Staj süresi başladığı tarihten itibaren bitiş tarihine kadar (mazeret bildirimleri hariç) stajlara kesintisiz devam zorunluluğu vardır. Staj döneminde, stajyerlerin tüm günleri planlanır ve haftalık programları stajla ilgili personel tarafından kendilerine iletilir.

 

Program dahilinde stajyer öğrencinin tüm birimler ile görüşmesi, tüm uygulamalarda bulunması, staj süresince kütüphanenin toplantı, etkinliklerine katılarak gözlem yapması, devam eden projeler hakkında detaylı bilgilendirme ve mesleğin temel konu alanlarında ilgili kişilerle görüşmesi sağlanır. 

 

 

Bilginize sunarız.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı